Historie

Dětský svět PLAVÁČEK zahájil svou činnost v září roku 1997. Nejprve jsme plavali s dětmi od 3 let na krytém plaveckém bazénu v Hodoníně. Po roce zkušeností jsme služby rozšířili o plavání dětí od 6 měsíců v Hodoníně a o kurzy plavání dětí od 3 let ve Bzenci ve školním bazénu při ZŠ na ulici Olšovská. Rozvrh jednotlivých lekcí byl rozdělen do celého týdne, a to:


pondělí dopoledne bazén Hodonín malé děti
pondělí odpoledne bazén Bzenec děti předškolního věku
úterý odpoledne bazén Hodonín děti předškolního věku
středa odpoledne rehabilitační vana Hodonín děti do 6. měsíce
neděle dopoledne bazén Hodonín malé děti

Časem se jednotlivé aktity vyvíjely. Přestali jsme plavat ve Bzenci, počet dětí v Hodoníně se zvýšil. Po malé přestávce, kdy byly kurzy z technických důvodů dočasně pozastaveny, se hledaly nové prostory vhodné pro plavání dětí. K obnovení kurzů došlo v červenci roku 2002 v bazénu Lázní Hodonín. Počet dětí se postupně zvyšoval, plavali jsme 5 a půl hodiny týdně, vždy v neděli od 8 hodin.

V dubnu 2004, po schválení nové vyhlášky o plavání kojenců, batolat a malých dětí, opět nastaly technické problémy, které vyústily výpovědí z Lázní Hodonín. Po dlouhém vyjednávání jsme se opět vrátili do prostor krytého plaveckého bazénu v Hodoníně, kde plaveme s dětmi každou neděli dodnes.

V únoru 2004 jsme uspořádali první kurzy plavání v těhotenství, ty probíhaly v prostorách Lázní Hodonín každou středu odpoledne. Nyní budoucí maminky plavou každou neděli dopoledne na Krytém bazéně v Hodoníně. Lekce jsou vedeny porodní zdravotní sestrou. Od září roku 2004 plaveme s dětmi v Senici a od podzimu 2007 také v Trnavě.

V průběhu let prošlo kurzy plavání několik stovek dětí, které v dnešní době jsou už téměř plnoletí.